Stoły i lampy operacyjne

Podstawa środowiska pracy musi być najwyższej jakości i redukować wszelkie ryzyka. Lampom i stołom dedykujemy odrębną kategorię, tak jak dedykujemy im odrębną uwagę. Nasi dostawcy są doświadczonymi firmami sprawdzonymi na rynku, posiadającymi atesty i utrzymującymi normy gwarantujące trwałość, niezawodność i bezpieczeństwo.

Lampy operacyjne i zabiegowe LED zaprojektowano z dbałością o:

 • dostarczanie stałego, silnego natężenia światła…
 • o precyzyjnie dobieranej barwie…
 • przy komfortowo niewielkim promieniowaniu cieplnym…
 • stabilnie nawet przy intensywnej eksploatacji.

Skąd to wiemy?

Żywotność lamp operacyjnych LED jest blisko 10-krotnie większa (50.000 godzin) w porównaniu z lampami wyładowczymi. Oprócz oczywistej ekonomii, technologia LED gwarantuje:

 • brak metali ciężkich i promieniowania UV,
 • równe oświetlenie szerokiego obszaru zabiegowego,
 • natężenie i barwę, które odsłonią nawet wąskie rany,
 • płynną (elektroniczną) adaptację barwy i siły w każdej chwili,
 • ENDO – funkcję z regulowaną, zieloną barwą światła dedykowaną operacjom endoskopowym.

Dzięki nowoczesnej myśli technicznej i optymalizacji użytych materiałów, nasze lampy operacyjne są lekkie i ergonomiczne w obsłudze, nie odwracając uwagi od stołu operacyjnego. Czaszę zaprojektowano do współpracy z nawiewem laminarnym. Możesz więc liczyć na silne światło, proste i precyzyjne w regulacji; a zarazem łatwe w dezynfekcji dzięki gładkim powierzchniom szczelnej obudowy (IP54).

Jakie konfiguracje montażu wspieramy?

 • Sufitowa (czasza z zawiesiem pojedynczym, podwójnym i potrójnym).
 • Naścienna.
 • Mobilna (z akumulatorem).
To jednak tylko zarys funkcji i możliwości. Zapytaj nas o metody sterowania, dane techniczne i konfiguracje. Dopasujemy lampy specjalnie pod Twoją salę zabiegową i operacyjną.

Stoły operacyjne to z kolei bezpieczna funkcjonalność i elastyczność konfiguracji.

Dzięki drobiazgowej regulacji wielu modułów, możesz ułożyć pacjenta w docelowej pozycji aby sprawnie przeprowadzić dowolną procedurę – od prostego zabiegu, po skomplikowaną operację chirurgiczną w każdym zakresie.

Nasze stoły są atestowane, antystatyczne i bazują na gładkich powierzchniach odpornych na wnikanie cieczy, co jest nieocenione pod kątem higieny i sterylizacji.

Na przykład?

 • Mobilny stół który połączy zwrotność i łatwość manewrowania, z bezpieczeństwem i stabilnością, obliczony do roboczego obciążenia nawet 360 kg. Regulowany z uwzględnieniem dużych kątów nachylenia – powierzchniowo nawet 35 stopni do podłogi i 27 stopni nachylenia bocznego. Główne moduły można regulować od -50 do 90 stopni i to wszystko obsługiwane elektronicznie – z panelu, pilota albo nożnego sterownika.
 • Lub stół na mocnej kolumnie w konfiguracji T, który zapewni dość miejsca wokół chorego, z praktycznie pustą przestrzenią pod spodem. Z wyjątkiem części kolumnowej ustabilizowanej na czterech mocnych kołach z blokadą centralną. Taki stół operacyjny nie tylko zapewnia bezpieczeństwo personelu i chorego, ale i sam jest odporny na uderzenia, co wspiera jego żywotność. Z tunelem do kasety, okaże się też niezastąpiony przy RTG.

Nasze stoły operacyjne i lampy LED to zestaw kompatybilny, zapewniający bezpieczeństwo pacjenta i personelu medycznego, równolegle z komfortem i pewnością działania.

Kontaktując się z nami, możesz zapytać o wersje, blaty i akcesoria aby zbudować konfigurację pod wymagania Twojego bloku operacyjnego.

Syrmed, bezpieczne ostrza chirurgiczne, cieplarki medyczne, dekontaminacja sal operacyjnych, dezynfekcja sal operacyjnych, kontenery sterylizacyjne, lampy operacyjne, łóżka szpitalne, meble medyczne, sterylna jednorazowa bielizna operacyjna, sterylne obłożenia chirurgiczne, stoły operacyjne, narzędzia chirurgiczne